Узагальнення судової
практики в Тульчинському районі за 2008 рік
Обсяг роботи суду, надходження справ та навантаження на суддів
Протягом 2008 року Тульчинським районним судом усього розглянуто 10734 справ та матеріалів. З них:
Кримінальних – 231, що становить 2,15% від загальної кількості розглянутих справ.
Цивільних – 2312, що становить 21,54% від загальної кількості розглянутих справ.
Адміністративних (КАСУ) – 58, що становить 0,54% від загальної кількості справ.
Про адміністративні правопорушення – 8133, що становить 75,77% від загальної кількості справ.
Суддя Карнаух А.П. протягом року розглянув – 1714 справ та матеріалів.
Суддя Люлько В.В. – 1582.
Суддя Носов В.К. – 968.
Суддя Береговий О.Ю. – 2191.
Суддя Робак С.О. – 2189.
Суддя Ковганич С.В. – 2067.
Розгляд судом цивільних справ
Кількість цивільних справ позовного провадження, що перебувала на розгляді в суді – 2069 із них провадження в яких закінчено – 1936, що становить 93,57% від кількості справ, що перебували в провадженні.
Кількість справ окремого провадження, що перебували на розгляді – 178, провадження в яких закінчено – 172, що становить 96,6% відсотка від загальної кількості, що перебувало в провадженні.
Розглянуто цивільних справ з ухваленням рішення - 1788.
Видано судових наказів (ст. 102 Цивільного процесуального кодексу України ) - 180, Їх питома вага від кількості розглянутих заяв складає 88,23%. Скасовано судових наказів (ст. 106 ЦПК) - 15.
Різниця в кількості виданих та скасованих судових наказів складає 165.
Ухвалено заочних рішень у цивільних справах (ст. 224 ЦПК) - 207, їх питома вага від загальної кількості розглянутих цивільних справ з ухваленням рішень складає – 11,58%.
Кількість скасованих заочних рішень (ст. 232 ЦПК) – 19.
Основні причини скасувань заочних рішень – доведення відповідачами обставин, які свідчать про поважність причин неявки в судове засідання, посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Найбільш поширеною категорією розглянутих судом цивільних справ являються справи позовного провадження про визнання права власності – 915, що складає 47,26% від числа розглянутих справ позовного провадження.
Судом було постановлено 1 окрему ухвалу (ст. 211, 320 ЦПК).
Із фіксуванням судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу (ст. 197 ЦПК) в 2008 році було розглянуто 15 справ, їх питома вага від кількості справ, провадження в яких закінчено складає 0,77%.
Розгляд судом адміністративних справ.
Перебувало на розгляді 97 адміністративних справ, у тому числі провадження в яких закінчено - 58, їх питома вага від кількості справ, що перебували у провадженні становить 59,8%.
Кількість справ, розглянутих із ухваленням постанови – 39, у тому числі: із задоволенням позову – 37.
Категорії розглянутих адміністративних справ:
Спори фізичних чи юридичних осіб з суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (НПА) – 1.
Спори фізичних чи юридичних осіб з суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його дій або бездіяльності, рішень (правових актів індивідуальної дії) – 53.
Інші категорії спорів – 4.
Цивільні справи
Закінчено провадження у справах понад строки, встановлені ЦПК – 112. Їх питома вага від кількості справ, що перебували в провадженні складає – 5,41%.
Залишок цивільних справ (без урахування справ, провадження в яких зупинено), нерозглянутих на кінець звітного періоду – 98. Із них не розглянуто у строк понад 3 місяці – 32. Їх питома вага від кількості справ, що перебували в провадженні становить – 4,74%.
Найпоширеніші причини відкладення розгляду цивільних справ – неявка в судове засідання сторін. Кількість справ, розгляд яких було відкладено у зв’язку з неявкою адвокатів – 7.
Кількість цивільних справ (без урахування справ, провадження в яких зупинено), нерозглянутих у строк: понад 1 рік до 2 років - 9; понад 2 роки – 0. Проаналізувати причини довготривалого нерозгляду цих справ.
Найпоширеніші причини довготривалого не розгляду цих справ це знову ж таки неявка в судове засідання сторін, відкладення в зв’язку із зайнятістю адвокатів сторін в інших процесах, довготривале проведення судових експертиз.
Видано судових наказів понад строк, передбачений ч. 1 ст. 102 ЦПК – 15, скасовано понад строк, передбачений ч. 1 ст. 106 ЦПК – 1.
Звернення судових рішень до виконання
Вироки, рішення, постанови надсилаються на виконання своєчасно. Випадків не звернення до виконання судового рішення або не надіслання на виконання в 2008 році в суді не було.
Кількість справ про адміністративні правопорушення, в яких немає відомостей про сплату штрафу (ст. 305 КУпАП) – 0.
Дані СІЗО про кількість засуджених осіб, щодо яких судами у 3-денний строк не надіслані розпорядження про звернення вироку до виконання - відсутні.
Своєчасність надіслання місцевими судами справ до апеляційного суду за апеляціями, скаргами, поданнями (ст. 354 КПК, ч. 2 ст. 296 УПК, ст. 188 КАС) своєчасно.
Контроль за своєчасним зверненням до виконання судових рішень (п. 3 ст. 23 Закону України «Про судоустрій України») несе суддя під головуванням якого була розглянута справа.
На підставі ст. 330 КПК України при постановленні вироку, постанови судом вирішується питання про речові докази. Випадків не прийняття судом рішень стосовно вилученого під час досудового слідства майна та депозитних сум, у тому числі у зв’язку з недоліками, допущеними органами досудового слідства не було.
Виконання рішень суду
Виконання судових рішень Державною виконавчою службою Міністерства юстиції України (звіт про роботу органів державної виконавчої служби (далі – ДВС) форми №1):
- підлягало примусовому виконанню виконавчих документів (з урахуванням залишку на початок звітного періоду) – 5462;
- фактично виконано виконавчих документів – 2775;
- повернено виконавчих документів – 1286;
- кількість судових рішень (по всіх справах), що залишилися невиконаними протягом року – 1119 з них 1012 про стягнення аліментів (періодичні платежі), їх питома вага від кількості виконавчих документів, що підлягали примусовому виконанню становить 20,49%;
- приклади невиконання судових рішень – відсутність майна боржника, відсутність боржника за місцем проживання, укладення мирової угоди в процесі виконання.
Заходи, вжиті судом для підвищення рівня здійснення судочинства
Планування та виконання заходів щодо поліпшення стану здійснення судочинства, зокрема, якості ухвалення судових рішень.
Планом роботи на І півріччя 2009 року передбачено проведення оперативної наради з суддями та працівниками апарату Тульчинського районного суду за підсумками роботи в 2008 році та ознайомлення суддів та працівників апарату суду з планом роботи на I –е півріччя 2009 року.
Проведення аналізу стану здійснення судочинства по кримінальних справах у 2008 році.
Проведення аналізу стану здійснення судочинства по цивільних справах у 2008 році.