Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Правила поводження представників ЗМІ під час судового засідання

Журналісти, присутні у залі судового засідання, мають дотримуватися визначених законодавством загальних правил поведінки в залі судового засідання: 

Документи, клопотання та інші матеріали передаються головуючому в судовому засіданні через судового розпорядника. 

Шановні, пам’ятайте, що присутні у залі судового засідання журналісти не є учасниками процесу. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні (якщо вони не є стороною у справі) – просто спостерігачі, яким законодавством не надано можливості задавати питання суддям або сторонам у справі в ході судового засідання.  За неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності (ст. 129 Конституції України). Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, для чого у судовому засіданні із розгляду справи оголошується перерва відповідно до чинного процесуального законодавства України. 

Посадова особа суду, відповідальна за зв’язки із засобами масової інформації, може надавати консультації виключно представникам ЗМІ з приводу їх професійної діяльності.

Посадова особа суду, відповідальна за зв’язки із засобами масової інформації, не уповноважена надавати жодної інформації про хід розгляду справи у суді сторонам у справі або іншим зацікавленим особам.