Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховною Радою України 04 липня 2012 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції", завдяки якому учасники судового розгляду отримали право брати участь у судовому процесі шляхом проведення відеоконференції. Наказом Державної судової адміністрації України затверджено Інструкцію про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу й результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання. Згідно з вищезазначеною інструкцією учасники судового процесу, на підставі ухвали суду, беруть участь у процесуальній дії в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Проведення відеоконференції під час судового засідання стало можливе і в Тульчинському районному суді Вінницької області, оскільки восени 2013 року суд було забезпечено системою ВКЗ. Секретарі судових засідань, які працюють в суді пройшли індивідуальний навчальний практикум «Використання систем відеоконференцзв’язку під час здійснення судочинства», по закінченні якого отримали сертифікати.
Отже, в даний час в суді повністю реалізовано можливість проведення судових засідань в режимі відео конференції.
Що ж таке відеоконференція? Відеоконференція – це телекомунікаційна технологія, що забезпечує одночасну двосторонню передачу, перетворення та представлення інформації на відстані в режимі реального часу. Застосування відеоконференції у судовому засіданні може відбуватись при розгляді справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та при перегляді справ у Верховному Суді України.
Переваги застосування відеоконференцзв`язку в судочинстві:
- підвищення рівня безпеки судової діяльності;
- заощадження коштів сторін, які проживають в іншій місцевості, пов’язаних з явкою до суду та державних коштів на транспортування до зали суду обвинувачених, які перебувають під вартою;
- зменшення ймовірності втечі з-під варти обвинувачених;
- зменшення ризику поширення захворювань, на які страждають особи, що утримуються під вартою.
Тож нововведення, яке надає можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції, значно полегшує доступ до правосуддя фізичних та юридичних осіб, сприяє підвищенню ефективності роботи судів з розгляду справ та забезпечує дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження.
В 2014 році в режимі відеоконференцзв`язку було проведено 9 судових засідань.
В.о. керівника апарату
Тульчинського районного суду І.Г. Лозовська